Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Suitable for | Computer monitor / TV |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Swivel angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -3 - 10 \u00b0 |
| Swivel angle | 180 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Width | 117 mm (4.56 ") |
| Depth | 281.9 mm (10.99 ") |
| Height | 135.8 mm (5.3 ") |
| Weight | 748.4 g (1.65 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
