Back to Top
| Type | Fixed flat panel floor stand |
| Product colour | Black |
| Minimum screen size compatibility | 75 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum weight capacity | 68.3 kg |
| Minimum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Tilt angle range | 0 - 30 \u00b0 |
| Width | 889 mm (34.67 ") |
| Depth | 737 mm (28.74 ") |
| Height | 1172 mm (45.71 ") |
| Weight | 23800 g (52.47 lbs) |
| Package width | 1206.5 mm |
| Package depth | 184.2 mm |
| Package height | 977.9 mm |
| Package weight | 30590 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.