Back to Top
| Type | Portable flat panel floor stand |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium, Steel |
| Minimum screen size compatibility | 60 " |
| Maximum screen size compatibility | 100 " |
| Suitable for | TV |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 1000 x 600 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400,800 x 600,1000 x 600 mm |
| Weight | 27670 g (61 lbs) |
| Package width | 655.3 mm |
| Package depth | 248.9 mm |
| Package height | 1206.5 mm |
| Package weight | 28580 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.