Back to Top
| Type | Portable flat panel floor stand |
| Product colour | Black |
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum screen size compatibility | 75 " |
| Maximum weight capacity | 68.2 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Adjustable | |
| Height adjustment | |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Width | 908 mm (35.41 ") |
| Depth | 762 mm (29.72 ") |
| Height | 1736 mm (67.7 ") |
| Weight | 31800 g (70.11 lbs) |
| Package width | 1207 mm |
| Package depth | 978 mm |
| Package height | 184 mm |
| Package weight | 37700 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.