Back to Top
| Type | Portable flat panel floor stand |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium, Steel |
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum screen size compatibility | 70 " |
| Suitable for | TV |
| Maximum weight capacity | 49 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 200 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 100,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400 mm |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 1193.8 - 2070.1 mm |
| Included number of shelves | 1 |
| Width | 828.04 mm (32.29 ") |
| Depth | 701.04 mm (27.34 ") |
| Height | 2070.1 mm (80.73 ") |
| Weight | 20955 g (46.2 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.