Back to Top
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black, Silver |
| Minimum screen size compatibility | 55 " |
| Maximum screen size compatibility | 105 " |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Included number of shelves | 1 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels |
| Width | 1155 mm (45.05 ") |
| Depth | 704 mm (27.46 ") |
| Height | 45.5 mm (1.77 ") |
| Weight | 24650 g (54.34 lbs) |
| Package width | 1510 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 732 mm |
| Package weight | 28700 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
