Back to Top
| Capacity | 143.8 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Polyethylene |
| Product colour | Black |
| Trash bag holder | |
| Lid | |
| Detachable lid |
| Width | 463.5 mm (18.08 ") |
| Depth | 463.5 mm (18.08 ") |
| Height | 800.1 mm (31.2 ") |
| Weight | 5896 g (13 lbs) |
| Package width | 488.9 mm |
| Package depth | 869.9 mm |
| Package height | 488.9 mm |
| Package weight | 8073 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.