Back to Top
| Hard drive capacity | 20000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | PC |
| Hard drive interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hard drive sustained transfer rate | 272 MiB/s |
| Hard drive average transfer rate | 285 MB/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Power consumption (typical) | 5.8 W |
| Power consumption (read) | 9.8 W |
| Power consumption (write) | 7 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Non-operating vibration | 2.27 G |
| Operating shock | 40 G |
| Non-operating shock | 200 G |
| Width | 101.85 mm (3.97 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Weight | 670 g (1.48 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Interface | SAS |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Type | HDD |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
