Back to Top
| Maximum notebook screen size compatibility | 17 " |
| Product type | Notebook stand |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminium |
| Product colour | Black |
| Non-slip surface | |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Foldable | |
| Adjustable | |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 0 - 76.2 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 95 % |
| Maximum operating temperature | -10 °C |
| Width | 279.9 mm (10.92 ") |
| Depth | 279.9 mm (10.92 ") |
| Height | 25.4 mm (0.99 ") |
| Weight | 879 g (1.94 lbs) |
| RoHS | |
| 9 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
