Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Clamp/Bolt-through |
| Number of displays supported | 1 |
| Desk thickness (max) | 85 mm |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 239 - 470 mm |
| Cord management | |
| Swivel angle range | -10 - 10 \u00b0 |
| Tilt angle range | -10 - 10 \u00b0 |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Easy to install |
| Clamp included | |
| Package type | Box |
| Mounting type | Desk |
| Y | |
| Y | |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.