Back to Top
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Line-in | |
| FireWire 400 | |
| Ports quantity | 2 |
| Data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Compatible products | FCC, CE, RoHS |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.28 m |
| Width | 54.1 mm (2.11 ") |
| Depth | 24.13 mm (0.94 ") |
| Height | 25.4 mm (0.99 ") |
| Weight | 54 g (0.12 lbs) |
| Interface | USB 2.0 |
| Connector(s) | USB Type A 4-pin |
| Attached USB devices quantity (max) | 2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
