Back to Top
| I/O ports | 4 USB A 1 USB B |
| Ports quantity | 4 |
| Data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Compatible operating systems | Windows 98SE/ME/2000/XP/2003, Mac OS 8.6 |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 260 mm |
| Mac compatibility | |
| Dimensions (WxDxH) | 68 x 97 x 19 mm |
| Power requirements | 5V DC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
