Back to Top
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Ports quantity | 4 |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Weight | 50 g (0.11 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.