Back to Top
| Type | Depth adapter |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| RoHS compliance | |
| Certification | TAA |
| Maximum weight capacity | 59 kg |
| Rack capacity | 2U |
| Width | 90 mm (3.51 ") |
| Depth | 113 mm (4.41 ") |
| Height | 25 mm (0.98 ") |
| Weight | 246.8 g (0.54 lbs) |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 294 g |
| Quick installation guide | |
| Screw type | 10-32 x 5/8 |
| Screws included | |
| Number of screws | 4 |
| Nuts included | |
| Number of nuts | 4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
