Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| Maximum weight capacity | 22.6 kg |
| Rack capacity | 2U |
| Width | 482.7 mm (18.83 ") |
| Depth | 406.4 mm (15.85 ") |
| Height | 88 mm (3.43 ") |
| Weight | 2600 g (5.73 lbs) |
| Package width | 433 mm |
| Package depth | 498 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 3300 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
