Back to Top
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Steel |
| Certification | CE |
| Rack capacity | 2U |
| RoHS compliance |
| Width | 482 mm (18.8 ") |
| Depth | 79 mm (3.08 ") |
| Height | 88.1 mm (3.44 ") |
| Weight | 954 g (2.1 lbs) |
| Package width | 127 mm |
| Package depth | 536 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 1300 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
