Back to Top
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Rack capacity | 4U |
| RoHS compliance |
| Width | 842 mm (32.84 ") |
| Depth | 107.5 mm (4.19 ") |
| Height | 177 mm (6.9 ") |
| Mounting depth (max) | 88.9 mm |
| Weight | 1700 g (3.75 lbs) |
| Package width | 54 mm |
| Package depth | 472 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 2000 g |
| Mounting kit | |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
