Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Rack capacity | 2U |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| Maximum weight capacity | 22.6 kg |
| Size | 22 " |
| Width | 482.7 mm (18.83 ") |
| Depth | 558.8 mm (21.79 ") |
| Height | 88 mm (3.43 ") |
| Weight | 3600 g (7.94 lbs) |
| Package width | 503 mm |
| Package depth | 580 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 4600 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
