Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| RoHS compliance | |
| Rack capacity | 1U |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Width | 482.6 mm (18.82 ") |
| Depth | 177.8 mm (6.93 ") |
| Height | 44.5 mm (1.74 ") |
| Package width | 433 mm |
| Package depth | 498 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 3300 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
