Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| RoHS compliance | |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Rack capacity | 1U |
| Width | 482.6 mm (18.82 ") |
| Depth | 254 mm (9.91 ") |
| Height | 44.5 mm (1.74 ") |
| Weight | 1800 g (3.97 lbs) |
| Package width | 270 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 2300 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
