Back to Top
| Form factor | Mini Tower |
| Type | Server |
| Number of 3.5" bays | 4 |
| Supported motherboard form factors | Mini-ITX |
| Product colour | Black |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Number of expansion slots | 1 |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Power supply included | |
| Power supply | 350 W |
| ATX power connector (20+4 pin) |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| Number of hard drives supported | 6 |
| Hot-swap |
| LED indicators | Fan fail, HDD, Network, Power |
| Reset button | |
| On/off button |
| Width | 210.06 mm (8.19 ") |
| Depth | 279.4 mm (10.9 ") |
| Height | 240.03 mm (9.36 ") |
| Weight | 6120 g (13.49 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Y | |
| Kensington |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.