Back to Top
| Form factor | Rack |
| Type | Server |
| Product colour | Grey |
| Rack capacity | 6U |
| Rack mounting | |
| Side window |
| Power supply included | |
| Power supply | 2000 W |
| Redundant power supply (RPS) support | |
| Number of power supply units | 4 |
| Maximum rear fans | 8 |
| Cooling |
| LED indicators | Power, Power fail |
| Width | 449 mm (17.51 ") |
| Depth | 917 mm (35.76 ") |
| Height | 265 mm (10.34 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.