Back to Top
| Product colour | Black |
| Material | Fiberglass, Steel |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Device mount type | Magnetic mount |
| Angle of rotation | 360 u00b0 |
| Width | 71.1 mm (2.77 ") |
| Height | 101.6 mm (3.96 ") |
| Weight | 403 g (0.89 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 180.3 mm |
| Package depth | 71.1 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 421 g |
| Warranty period | 1 year(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.