Back to Top
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Product colour | White |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 48 V |
| Input voltage | 48 V |
| Output current | 0.5 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 50 g (0.11 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.