Back to Top
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Cabling technology | 1000/10000 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u |
| Easy to install | |
| Product colour | Black |
| Power consumption (max) | 0.7 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 90 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Width | 193 mm (7.53 ") |
| Depth | 82 mm (3.2 ") |
| Height | 38 mm (1.48 ") |
| Weight | 672 g (1.48 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.