Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 72 V |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery life | 3 year(s) |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SU3000RTXL3U, SU3000RTXR3U, SU3000XL |
| Weight | 16800 g (37.04 lbs) |
| Width | 394 mm (15.37 ") |
| Height | 102 mm (3.98 ") |
| Depth | 152 mm (5.93 ") |
| Package width | 342 mm |
| Package height | 132 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package weight | 15604 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 3000 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.