Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 6 pc(s) |
| Compatibility | CyberPower BP72V60ART2U |
| Weight | 15422 g (34 lbs) |
| Width | 208.28 mm (8.12 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 482.6 mm (18.82 ") |
| Package width | 304.8 mm |
| Package height | 177.8 mm |
| Package depth | 615 mm |
| Package weight | 18053 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
