Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 48 V |
| Number of battery cells | 4 |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SU1500XL, SU2200XLa |
| Weight | 11200 g (24.69 lbs) |
| Width | 302 mm (11.78 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 338 mm (13.18 ") |
| Package width | 302 mm |
| Package height | 191 mm |
| Package depth | 338 mm |
| Package weight | 12300 g |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.