Back to Top
| Rack capacity | 0U |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Maximum weight capacity | 16 kg |
| Material | Steel |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 12700 g (28 lbs) |
| Width | 513.8 mm (20.04 ") |
| Depth | 536.5 mm (20.92 ") |
| Height | 380.5 mm (14.84 ") |
| Package width | 635 mm |
| Package depth | 564.9 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 13970 g |
| Screws included |
| Quantity per master carton | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.