Back to Top
| Hard drive capacity | 12000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | Server/workstation |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Hard drive average transfer rate | 267 MB/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Power consumption (typical) | 9.2 W |
| Power consumption (idle) | 8.4 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Weight | 750 g (1.65 lbs) |
| Interface | Serial ATA III |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
