Back to Top
| Hot-swap | |
| Hard drive capacity | 1200 GB |
| Hard drive speed | 10000 RPM |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Component for | Server/workstation |
| Hard drive interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Width | 146.1 mm (5.7 ") |
| Height | 222.3 mm (8.67 ") |
| Depth | 139.7 mm (5.45 ") |
| Weight | 500 g (1.1 lbs) |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.