Back to Top
| Hard drive capacity | 8000 GB |
| Hybrid hard drive (H-HDD) cache memory | 0.256 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | PC |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Hard drive average transfer rate | 265 MB/s |
| RAID levels | JBOD |
| Workload rate limit | 550 TB/yaer |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Compatible products | Up to 64 single-stream cameras |
| Certification | BSMI, ICES-003/NMB-003, CE, FCC, KC, Maghreb, RCM, UKCA, VCCI, CB-Scheme, TUV, UL |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (read) | 7.3 W |
| Power consumption (write) | 7.3 W |
| Power consumption (idle) | 6.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating shock | 65 G |
| Non-operating shock | 250 G |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Weight | 715 g (1.58 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Interface | Serial ATA |
| Type | HDD |
| Number of AI channels | 32 |
| Maximum number of cameras supported | 64 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Noise level (idle) | 27 dB |
| BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), KC, RCM, RoHS, UKCA, UL, VCCI |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
