Back to Top
| Product colour | Aluminium, White |
| Recommended usage | Notebook |
| Type | Multimedia cart |
| Maximum weight per shelf (capacity) | 4.5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 17 " |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Height adjustment |
| Height adjustment | 380 mm |
| Weight | 15000 g (33.07 lbs) |
| Certification | UL/EN/IEC, FCC Part 15 Class A |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 23000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.