Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | Ethernet |
| Width | 171 mm (6.67 ") |
| Depth | 161 mm (6.28 ") |
| Height | 70 mm (2.73 ") |
| Weight | 440 g (0.97 lbs) |
| Package width | 234 mm |
| Package height | 71 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 65 °C |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Package length | 163 mm |
| Packaging net weight | 0.52 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
