Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Internal | |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| Data transfer rate (max) | 100 Mbit/s |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Output voltage | 7 - 12 V |
| Power consumption (typical) | 3.6 W |
| LED indicators | Activity |
| Width | 75.5 mm (2.94 ") |
| Depth | 15 mm (0.59 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Weight | 200 g (0.44 lbs) |
| Package weight | 600 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
