Back to Top
| Type | Midspan |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black, Grey |
| International Protection (IP) code | IP66, IP67 |
| Number of connectors | 3 |
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Axis |
| Rated power | 30 W |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output voltage | 54 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 100 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Height | 60 mm (2.34 ") |
| Weight | 1400 g (3.09 lbs) |
| Width | 170 mm (6.63 ") |
| Depth | 140 mm (5.46 ") |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
