Back to Top
| Surge energy rating | 918 J |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| Peak current, normal mode | 12000 A |
| Peak current, common mode | 12000 A |
| Clamping voltage | 1200 V |
| Cordless | |
| USB ports quantity | 2 |
| Product colour | Grey, White |
| EMI/RFI noise filtering | |
| Wall mountable | |
| On/off switch | |
| Response time | 1 ms |
| Certification | UL1449 |
| LED indicators | Power |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
