Back to Top
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 110-120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Nominal current output | 15 A |
| Peak current, common mode | 144000 A |
| RJ-11 ports quantity | 3 |
| Product colour | Grey |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| On/off switch |
| Weight | 560 g (1.23 lbs) |
| Width | 267 mm (10.41 ") |
| Depth | 99 mm (3.86 ") |
| Height | 36 mm (1.4 ") |
| LED indicators | Y |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.