Back to Top
| Surge energy rating | 3780 J |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Maximum spike voltage | 6000 V |
| Maximum spike current | 111000 A |
| Peak power | 1875 W |
| Cable length | 2.43 m |
| EMI/RFI noise filtering | 75 dB |
| Network line protection | |
| Telephone line protection |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
