Back to Top
| Surge energy rating | 4320 J |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Peak power | 1875 W |
| Maximum spike voltage | 6000 V |
| Maximum spike current | 240000 A |
| Cable length | 2.4 m |
| EMI/RFI noise filtering | 50 dB |
| Network line protection | |
| Telephone line protection | |
| Audio/video line protection |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
