Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Headset, MP4, Mobile phone, PDA, Power bank, Smartphone, Tablet, Telephone |
| Power source type | AC, DC |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| USB Power Delivery (revision 2.0) |
| Product colour | White |
| Cable length | 1 m |
| Port 1 output current | 2.4 A |
| Maximum power | 24 W |
| AC adapter output current | 4.8 A |
| Port 2 output current | 2.4 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 29 mm (1.13 ") |
| Depth | 56 mm (2.18 ") |
| Height | 58 mm (2.26 ") |
| Cables included | USB Type-A to Lightning |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
