Back to Top
| Product colour | Charcoal |
| Keypad number of keys | 12 |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Speed dialing | |
| Caller ID | |
| Intercom | |
| On-hook dialing | |
| Call waiting | |
| Conference call | |
| Do not disturb function | |
| Distinctive ring | |
| Redialing |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | G.711, G.711a, G.729a |
| Ethernet LAN | |
| Supported network protocols | SCCP, SRTP, TLS, LLDP-MED, DHCP, IVR, RTCP |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Power consumption (typical) | 2.77 W |
| Weight | 655.2 g (1.44 lbs) |
| Minimum system requirements | 8MB Flash 32MB RAM (SDRAM) |
| Input voltage | 48 V |
| Dimensions (WxDxH) | 94 x 46 x 205 mm |
| Safety | (UL) 60950, (CSA) C22.2 No. 60950, EN 60950, IEC 60950, AS/NZS60950, TS 001 |
| Compliance industry standards | IEEE 802.3af |
| Certification | (FCC) 15 (CFR 47) B ICES-003 B EN55022 B CISPR22 B AS/NZS CISPR 22 B CISPR 24 VCCI B EN55024 EN 50082-1 EN 61000-3-2 EN 61000-3-3 EN 61000-6-1 FCC 68 (CFR47) HAC TIA 810A CE |
| Operating temperature (T-T) | 30 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
