Back to Top
| Product colour | Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Hearing aid compatibility | |
| Handset | Y |
| Plug and Play | |
| Expansion module support | |
| SIP registrar server | |
| Ethernet cable |
| Display | LCD |
| Display resolution | 360 x 160 pixels |
| Display diagonal | 3.7 " |
| Touchscreen | |
| Backlight display |
| Answering machine | |
| Call waiting | |
| Redialing | |
| Call return | |
| Speed dialing | |
| Call transfer | |
| Anonymous call | |
| Call hold | |
| Number of VoIP accounts | 12 |
| Anonymous call rejection | |
| Call history | |
| Caller ID | |
| Call forwarding | |
| Full duplex | |
| Conference call | |
| Phonebook capacity | 1000 entries |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Packet loss concealment (PLC) | |
| Voice codecs | AGC, AJB, AMR-NB, AMR-WB, G.711Mu, G.711a, G.723.1, G.726, G.729ab, OPUS, PLC, VAD, iLBC |
| Comfort noise generation (CNG) |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client | |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Supported network protocols | FTP/TFTP/HTTP/HTTPS, IPv6, LLDP/CDP/DHCP VLAN |
| DC-in jack | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| RJ-9 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 1.2 A |
| Power consumption (typical) | 2.2 W |
| Width | 224.9 mm (8.77 ") |
| Depth | 206.2 mm (8.04 ") |
| Height | 174.9 mm (6.82 ") |
| Package width | 246 mm |
| Package depth | 223 mm |
| Package height | 120 mm |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Quick start guide | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| IP phone | |
| Y | |
| REACH, RoHS | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.