Back to Top
| Product colour | Black, Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Firmware upgradeable | |
| Base station keys | 40 |
| Mounting | Desk/Wall |
| Ethernet cable | |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF) modes | In-band, SIP info |
| Display | TFT |
| Display resolution | 480 x 272 pixels |
| Touchscreen | |
| Display diagonal | 4.3 " |
| Lines quantity | 10 lines |
| Answering machine | |
| Call log entries | 2000 |
| Call waiting | |
| Call pick up | |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Phonebook capacity | 2000 entries |
| Call transfer | |
| Conference call | |
| Call park |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.723, G.726, G.729A, G.729B, OPUS, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS(A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, TELNET, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPV6 |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| Security algorithms | 256-bit AES, MD5, SRTP, SSL/TLS |
| Width | 243 mm (9.48 ") |
| Depth | 210 mm (8.19 ") |
| Height | 82.3 mm (3.21 ") |
| Weight | 970 g (2.14 lbs) |
| Package weight | 1480 g |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Manual |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Certification | FCC: 15 B; 15 C, 15.247; 15 E, 15.407; FCC 68 HAC CE: EN 55032; EN 55035; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3; EN 62368-1; EN 301489-1; EN 301489-17; EN 300328; EN 301893; EN 62311 RCM: AS/NZS CISPR32; AS/NZS 4268; AS/NZS 62368.1; AS/CA S004. IC: ICES-003; CS-03; RSS-247; RSS-102. |
| IP phone | |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.