Back to Top
| Product type | Headset |
| Operating keys | Answer/end call |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 40 mm |
| Microphone frequency | 80 - 6800 Hz |
| Noise-canceling | |
| Microphone direction type | Unidirectional microphone |
| Microphone mute |
| Carrying case |
| Bluetooth profiles | AAC, SBC |
| 20 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
