Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 9.7 " |
| Maximum screen size compatibility | 10.5 " |
| Product colour | Black |
| Compatibility | 11" iPad Pro (2018), iPad Gen. 5 (2017), iPad Gen. 6 (2018), iPad Pro 9.7, iPad Pro 10.5, iPad Air, Galaxy Tab A 9.7", Galaxy Tab S2 9.7”, Galaxy Tab S3 9.7", Galaxy Tab 3 10.1”, and Galaxy Tab 4 10.1 |
| Lock type | Key |
| Cable management |
| Width | 239.78 mm (9.35 ") |
| Depth | 24.13 mm (0.94 ") |
| Height | 307.34 mm (11.99 ") |
| Weight | 1097.69 g (2.42 lbs) |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.