Back to Top
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 30 mm |
| Driver type | Dynamic |
| 3.5 mm connector | |
| 2.5 mm connector | |
| 6.35 mm connector | |
| USB connectivity | |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Certification | FCC |
| Quantity | 1 |
| Package width | 73.66 mm |
| Package depth | 149.86 mm |
| Package height | 172.72 mm |
| Package weight | 158.7573 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.