Back to Top
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 30 mm |
| Driver type | dynamic |
| Magnet type | neodymium |
| Acoustic system | semi-open |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 1.2 m |
| Product colour | Black, Grey |
| Wearing style | Head-band |
| Manual |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.