Back to Top
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 4.62 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Compatibility | INSPIRON (1150, 13R, 1420, 14R, 1501, 1521, 15R, 1720, 1721, 17R, 600M, 6400, 8500, 8600, 9200, 9300, 9400, E1505, E1705, M411R, M501, M5010, M5010D, M5010R, M501D, M501R, M5030, M5030D, M5030R, M511R, N3010, N3010D, N3010D-148, N3010D-168, N3010D-178, N3010D-248, N3010D-268, N3010R, N3110, N4010, N4010-148, N4010D, N4010D-158, N4010D-248, N4010D-258, N4010R, N4050, N4110, N5010, N5010D-148, N5010D-168, N5010D-258, N5010D-278, N5010R, N5030, N5030D, N5030R, N5110, N7010, N7010D, N7010R, N7110) LATITUDE (100L, D400, D410, D420, D430, D500, D505, D510, D520, D531, D531N, D610, D620, D630, D800, D810, D820, D830, D830N, E5400, E5410, E5500, E5510, E5520, E6400, E6400 ATG, E6400 XFR, E6500, X300) PRECISION (M20, M2300, M2400, M4300, M4400, M60, M6400, M65, M70) STUDIO (15, 1535, 1536, 1537, 1555, 1557, 1558, 1735, 1736, 1737) VOSTRO (1000, 1450, 1500, 1700, 1710, 3450, 3550, 3750) XPS (M1530) |
| Product colour | Black |
| Width | 127 mm (4.95 ") |
| Depth | 190.5 mm (7.43 ") |
| Height | 44.45 mm (1.73 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.