Back to Top
| Input voltage | 24 V |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1 A |
| Power supply type | indoor |
| Power protection features | Overload |
| Certification | RoHS |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Package weight | 68 g |
| Width | 60 mm (2.34 ") |
| Depth | 41 mm (1.6 ") |
| Height | 25 mm (0.98 ") |
| Weight | 63 g (0.14 lbs) |
| Overload protection |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.